Za co kochamy Darłówko?

Darłówko to niby tylko częścią nadmorska Darłowa, ale swój klimat ma i turystów przyciąga całkiem nieźle. Często jest wybierane jako destynacja na wakacje dla rodzin, par oraz paczki przyjaciół. Za co wobec tego tak kochamy Darłówko? Co sprawia, że mamy ochotę przyjechać tu na wakacje?

W sezonie letnim Darłówko zmienia się z cichego, można by rzec, osiedla, sypialni Darłowa, w tętniącą życiem turystyczną osadę. Bliskość rozrywek jest naprawdę ceniona przez turystów a przyroda i mikroklimat zachwycą swym urokiem każdego, kto ma będzie miał okazję tu przebywać. 

Całe Darłówko jest objęte obszarem chronionego krajobrazu “Koszaliński Park Nadmorski”. Ma tu też ujście do Morza Bałtyckiego rzeka Wieprza, która rozdziela plaże Darłówka na dwie części co niewątpliwie jest ciekawym zjawiskiem. Daje nam to w sumie dwie plaże!

Obie plaże tutaj są czyste i dosyć szerokie, co pozwala na wspaniały relaks w nadmorskim klimacie. Każdy przecież marzy o wylegiwaniu się na piasku i kąpieli w morskich falach! Na plaży wschodniej zorganizowane jest też pole do gry w siatkówkę oraz masa atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów. Możemy również wypożyczyć sprzęt wodny na plaży zachodniej.

Bliskość do Darłowa jest z pewnością ogromnym plusem Darłówka, mamy możliwość zobaczenia tam między innymi Zamku Książąt Pomorskich, który jest nie lada atrakcją wybrzeża. Kolejną atrakcją którą można zobaczyć w Darłówku jest latarnia morska, usytuowana tuż przy ujściu wspomnianej wcześniej Wieprzy. Most rozsuwany łączący Darłówko wschodnie z zachodnim, również możemy zaliczyć do atrakcji Darłówka, na pewno jest to unikalne miejsce na spacer.

Baza noclegowa Darłówka jest całkiem bogata. Miejsce na wypoczynek możemy tu zarezerwować w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, apartamentach czy willach. Każdy na pewno znajdzie coś co będzie odpowiadało jego preferencjom. 

Również gastronomia w Darłówku jest dobrze rozwinięta. Podniebienie każdego będzie na pewno zaspokojone po wizycie w którejś z klimatycznych nadmorskich restauracji. Karczmy, pizzerie, knajpki, lodziarnie a nawet tawerna nadmorska, kuszą zapachami i pięknym wyglądem wszelkiego rodzaju potraw serwowanych w Darłówku. 

W Darłówku możemy również liczyć na niebywałą atrakcję jaką jest fantastyczny park wodny. W tej mieścinie mamy możliwość zaliczenia aż dwóch aquaparków - w Darłówku wschodnim oraz zachodnim. 

Dla miłośników sportu szlaki piesze i rowerowe na pewno będą dużym plusem a park linowy tylko dopełni całości. 

Cóż więcej można rzec o tym pięknym miejscu… Jest naprawdę idealne na pobyt nad morzem. Nie wahajmy się więc aby zarezerwować tam pobyt, na pewno nie pożałujemy!

Dodano: 2019-09-09 15:43:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz