Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Darłówku

Wolny weekend? Więc może przydałoby się wyskoczyć nad morze, np. do Darłówka? Kurort znany i ceniony, atrakcyjnie położony w pobliżu pięknego miasta Darłowa, którego formalnie rzecz biorąc jest dzielnicą. Dzięki temu można nadspodziewanie efektywnie połączyć przyjemny relaks i korzystną dla zdrowia rekreację ze zwiedzaniem fascynujących, historycznych zakątków.

Taki koktajl to mieszanka, która w różnych proporcjach zachowuje “przydatność do spożycia” przez calutki rok. Latem weekend nad morzem w Darłówku zapewne winien koncentrować się na typowo plażowych aktywnościach - opalaniu się, kąpaniu, puszczaniu latawców i spacerowaniu z lodami w ręku. W tym też czasie odbywa się większość ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych, od Dni Darłowa począwszy, przez Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, na Reggaenwalde skończywszy. Do tego należałoby dodać tętniący życiem port, skąd wyruszają w rejs pięknie wystrojone na średniowieczne statki jednostki.

W mniej cieplejsze miesiące roku weekend nad morzem w Darłówku nadal zachowuje spory sens. Być może bardziej będzie koncentrował się na zwiedzaniu zabytków i muzeów Darłowa. Wyjątkowo nowocześnie prezentuje się Muzeum Bursztynu w pobliskim Jarosławcu. Trzy absolutnie obowiązkowe punkty takiej wycieczki to Zamek Książąt Pomorskich - wiekowy, lecz zmodernizowany - XIX-wieczna latarnia morska oraz średniowieczny kościół Wniebowzięcia NMP. A to tylko najważniejsze punkty pełnego historycznych budowli miasta.

Miłośnicy sportu w trakcie weekendu nad morzem w Darłówku będą mieli sporo ciekawych i wymagających wysiłku rzeczy do zrobienia. Ci, którzy nie mogą obejść się bez wodnych szaleństw, powinni pamiętać o pełnych atrakcjiaquaparkach, takich jak Park Wodny Jan. W okolicy czeka sporo szlaków rowerowych, serię prawdziwych wyzwań zapewnia park linowy “Nad Bałtykiem”. W okolicy jest kilka stadnin koni i innego typu ośrodków jeździeckich, a doskonałe warunki do ćwiczenia się w windsurfingu gwarantuje Jezioro Bukowo, położone pomiędzy pobliskimi Dąbkami i Łazami.

Równie dobrze weekend nad morzem w Darłówku może mieć bardziej zabawowy charakter. Z pewnością kilka klimatycznych lokali, takich jak Jazz Club Bagatella, można spotkać w obrębie darłowskiego rynku. Sporo przyjemności zapewni także gra w kręgle bądź bilard. A skoro już o grach mowa, to nadzwyczaj bogaty i nigdzie indziej nie spotykany zestaw proponuje Park Rozrywki i Edukacji Leonardia - to miejsce idealne dla całej rodziny.

Wyjazd na weekend nad morze do Darłówka w 2016r. stanowi nadzwyczaj kuszącą alternatywę dla siedzenia w domu przed telewizorem czy też innego rodzaju typu ekranem. Ze znalezieniem komfortowego noclegu w przyzwoitej cenie nie powinno być większego problemu.


REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz