"Dni dziecka w Darłowie" - moc atrakcji dla najmłodszych

Świętowanie Dnia dziecka w Darłowie rozpocznie się już dwa dni wcześniej. Przez trzy dni, od piątku, na chętnych będą czekały zabawy, pikniki i festyny. Tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i swojego dziecka.
Już 30 maja, w najbliższy piątek odbędzie się Piknik połączony z obchodami dnia dziecka. Impreza zostanie zorganizowana przez lokalną społeczność związaną z Zespołem Szkół Morskich w Darłowie.
Wydarzeniu będzie towarzyszył happening pt. „Czyn społeczny dla Morsaków”. Od 14:00 do 17:00 przy ulicy Szpitalnej odbywać się będą pokazy musztry paradnej, będzie też mecz piłki siatkowej, koncert oraz piknik. Zanim jednak oddamy się rozrywkom każdy, we wspomnianym już czynie społecznym będzie mógł wesprzeć szkołę swoją pracą i wspólnie uporządkować szkolny ogród.
Dzień później w sobotę 31 maja, kolejna impreza z okazji dnia dziecka. Tym razem przygotowana przez Urząd Gminy oraz Darłowski Ośrodek Kultury. Na placu przy ulicy Wieniawskiego od godziny 12:00 odbywać się będą konkursy, pokazy i animacje skierowane do najmłodszych mieszkańców i gości Darłowa. Malowanie twarzy, „dmuchańce” i różne konkurencje sportowo-zręcznościowe to tylko niektóre z przygotowanych na sobotę atrakcji.
Po dwudniowej rozgrzewce czas na kolejną imprezę z okazji zbliżającego się Dnia dziecka. Tym razem, 1 czerwca, na Wyspie Łososiowej Dzień Dziecka przygotują członkowie PZW z Koła nr 12. Na wędkarskim święcie najmłodszych, bawić się będzie można od godziny 11:00. Trzydzieści minut wcześniej natomiast będą trwały zapisy na zawody, przewidziane dla dzieci od 8 do 14 roku życia.
Kilka godzin później, na placu rekreacyjnym im. J.Korczaka przy ulicy Sportowej rozpocznie się XIII Europejski Festyn Dzieci Dzieciom. Od godziny 14:00 będzie można udać się na zjeżdżalnię „Ogród Radości”, wziąć udział w loterii, konkursach lub popodziwiać występy lokalnych zespołów. Jak co roku nie zabraknie także gościa specjalnego. Tym razem festyn odwiedzi Marcin Perkuć, aktor znany z takich produkcji jak „Prawo Agaty” oraz „Lekarze”.
Jak widać w Darłowie na dzieci i rodziców czeka moc atrakcji i zabawy. Wystarczy zarezerwować dużo wolnego czasu i wraz ze swoimi pociechami odwiedzać kolejne przygotowane, z okazji święta najmłodszych wydarzenia. Życzymy miłej zabawy.

Na zdjęciu: SanShoot / foter / Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)

Dodano: 2014-05-28 09:09:56

Komentarze (0)
Dodaj komentarz