Darłówko nie tylko dla plażowiczów. Różne okazje na przyjazd do nadmorskiej części Darłowa

Niby administracyjnie stanowią jedną, integralną całość, ale w oczach turysty Darłówko dysponuje zupełnie innymi walorami niż Darłowo właściwe (a może bardziej adekwatnie byłoby “historyczne”). Przede wszystkim: z Darłówka jest zdecydowanie bliżej do plaż i morza, wreszcie to tutaj znajdują się port morski i większość obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych. Miejscowe warunki świetnie sprawdzają się nie tylko latem.

Weekend we dwoje w Darłówku - na romantyczny wypad w towarzystwie najukochańszej osoby Darłówko nadaje się jak mało które miejsce na polskim wybrzeżu. Udany weekend we dwoje powinien obfitować w różne, nieco szalone atrakcje i magiczne momenty. Za te drugie w Darłówku odpowiadają przede wszystkim wspaniałe pejzaże, a za pierwsze: m.in. parki linowe, pirackie rejsy po morzu (albo do Danii katamaranem) czy parki wodne.

Odnowa biologiczna w Darłówku - kwestia dotykająca przede wszystkim wyposażenia obiektów oraz zaplecza SPA&Wellness. Tutaj Darłówko, jako dzielnica typowo wypoczynkowa, w sposób naturalny ma się czym pochwalić w zakresie odnowy biologicznej. Takie zabiegi, mimo że do najtańszych nie należą, są coraz bardziej pożądane przez turystów. I trudno się temu dziwić, skoro porządna odnowa biologiczna nie tylko dobrze służy zdrowiu, ale też daje sporo przyjemność i zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Sylwester w Darłówku - impreza z okazji Nowego Roku po prostu musi się udać, w końcu jaki sylwester, taki cały przyszły rok. Potencjał rozrywkowy Darłówka jest całkiem spory dzięki rozmaitym nocnym klubom i salom obiektów noclegowych. Warto przy tym wspomnieć, że turnus na nadmorskiego sylwestra to nie tylko tańce i inne hulanki. Stanowi to również idealną okazję do porządnego wypoczynku - jodu w powietrzu i innych odprężających czynników w Darłówku nie brakuje.

Boże Narodzenie w Darłówku - dla niektórych święta Bożego Narodzenia poza domem rodzinnym są straszną herezją, ale czasy się zmieniają. Branża turystyczna z Darłówka coraz śmielej proponuje okolicznościowe, bożonarodzeniowe oferty specjalne. A skoro rośnie podaż, to musi być do tego zwiększający się popyt. Sytuacja po prostu wygląda tak, że coraz więcej Polaków woli Boże Narodzenie przeznaczyć na wypoczynek, zamiast tyrać przy odkurzaniu, gotowaniu, pieczeniu, zmywaniu itd. A Darłówko nad morzem dysponuje ogromnym potencjałem rekreacyjnym.

Andrzejki w Darłówku - ludowe święto od niepamiętnych czasów związane z wróżbami. Kiedyś andrzejkowe przepowiednie traktowano ze śmiertelną powagą, dziś to czysta i przednia zabawa. Czego jak czego, ale klimatycznych miejsc na andrzejkową imprezę w Darłówku nie zabraknie. A skoro już przyjedzie się nad morze, grzechem byłoby nie skorzystać z dostępnych na miejscu atrakcji i sposobów na głęboki relaks. Andrzejki i Darłówko = zabawa + wypoczynek.

Boże Ciało w Darłówku - praktycznie jak lato, tyle że jeszcze bez tłumów wakacyjnych wczasowiczów. Bo to i pogoda nad morzem na Boże Ciało najczęściej zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, i sezonowe atrakcje Darłówka już działają, i ceny są jeszcze całkiem korzystne… Długi weekend w związku z kościelnym świętem daje multum możliwości i pozwala zrobić sobie małą przerwę od codziennego kieratu. W trakcie Bożego Ciała w Darłówku można się poczuć jak na wakacjach w wersji “short”.

Weekend majowy w Darłówku - jeśli oficjalna inauguracja sezonu grillowego to zdecydowanie za mało, parodniowy wypad nad morze na majówkę jest jak znalazł. Darłówko w długi, majowy weekend pozwala zrelaksować się na wiele sposobów i czerpać z bogatego zasobu atrakcji. Malownicze plaże, szlaki piesze i trasy rowerowe, turystyczne rejsy statkami, przejażdżki wodnym tramwajem, liczne obiekty sportowe… A to przecież daleko do końca, gdyż w okolicach Darłówka w maju czeka jeszcze więcej silnych turystycznych magnesów: żeby wymienić tylko oryginalny park Leonardia i zabytki historyczno-sakralne.

Wielkanoc w Darłówku - święta z jajem, zwłaszcza że ostatnimi czasy dość regularnie na Wielkanoc popaduje śnieg. Lepienie białego zajączka w przypadku świątecznego wypadu do Darłówka będzie tylko jedną z wielu możliwości. O wiele bardziej pociągających niż typowe dla Wielkanocy porządki i kuchenne rewolucje. Można przebierać wśród tak nęcących opcji jak aktywne spędzanie czasu w licznych obiektach sportowo-rekreacyjnych, plażowe spacery i przejażdżki na rowerze/koniach, zwiedzanie zabytkowego centrum miasta i znacznie, znacznie większej liczby innych atrakcji.

Walentynki w Darłówku - romantyczny klimat, absolutnie zachwycające i nad wyraz fotogeniczne pejzaże nad morzem, mnóstwo propozycji na przyjemny relaks w parach… To i nie tylko to oferuje Darłówko zakochanym z okazji walentynek. Wspólny wyjazd tylko we dwoje na pewno okaże się o wiele bardziej emocjonujący, niż schemat kwiaty - kino - kolacja (z ciągiem dalszym). W końcu na walentynkach w Darłówku te wszystkie zwyczajowe punktu obchodów święta zakochanych też da się zrealizować, a dochodzi do nich mnóstwo nowości.

Ferie zimowe w Darłówku - mocno nieortodoksyjna idea na wypoczynek, która oferuje więcej niż może się z początku wydawać. Darłówko na ferie zimowe jest w stanie zaproponować wczasowiczom całkiem ciekawy zestaw atrakcji. Prym wśród nich zdaje się wieść plaża: na spacery, na konne przejażdżki, na szukanie okruchów bursztynu po zimowych sztormach. Poza tym w ferie na pewno warto oddać się zwiedzaniu - póki co długie kolejki do muzeów i zabytków w miesiącach zimowych w Darłówku należą do totalnej abstrakcji.

Dzień Kobiet w Darłówku - okolicznościowe oferty turystyczne na Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca (tudzież w pobliżu tej daty) najczęściej koncentrują się na urodzie i odprężeniu. Generalnie nie inaczej przedstawia się branżowa sytuacja w Darłówku. Jak pokazują lata doświadczeń, panie wypoczywające w Dzień Kobiet właśnie takich rzeczy oczekują po ośrodkach wczasowo-rekreacyjnych. Ze względu na rozbudowaną bazę można śmiało zakładać, że Darłówko zadowoli każdą kobietę, która zdecyduje się na taki wypad.

Wakacje w Darłówku - bez wątpienia najbardziej intensywny i kolorowy czas w całym roku. Właśnie w wakacje Darłówko wprost tętni życiem i aż kipi od atrakcyjnych alternatyw na spędzenie tak bezcennego wolnego czasu. Wielką rolę odgrywają w tym tak warunki naturalne (plaża, słońce, ciepła woda w morzu),jak też zależne od szeroko rozumianej branży turystycznej (i poniekąd historii) czynniki. Zabytki, wakacyjne imprezy i festiwale, zróżnicowana biała flota, infrastruktura sportowo-rekreacyjna, kusząca oferta rozrywkowa… Z pewnością wakacje w Darłówku mają wystarczającą moc, aby skutecznie zachęcić do powracania tutaj w każde kolejne lato.

Jesień w Darłówku - typowym niegdyś obrazkiem po zakończeniu sezonu wakacyjnego w nadmorskich kurortach - nawet w ostatnim tygodniu sierpnia - było wrażenie całkowitego wyludnienia. Tak jakby na jesień wszyscy zamykali interes. Jednak czasy się zmieniają, a w Darłówku na jesieni wciąż będzie bardzo interesująco i miło wypoczywać. Także dzięki temu, że jesienią pokaźna część cen zalicza stosunkowo dużą obniżkę. Słowem: Darłówko tanieje, a do tego wiele atrakcji wciąż funkcjonuje i nie ma już takich kolejek do wszystkiego.

Weekend listopadowy w Darłówku - dwa dni z mocy ustawy wolne od pracy: Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości. Przy odpowiednim układzie dni tygodnia obie aż proszą się o to, żeby w listopadzie urządzić sobie długi, listopadowy weekend (chociaż ta druga ze względów obyczajowych nieco mniej). Dlaczego zaś właśnie Darłówko jest w tym czasie tak atrakcyjną destynacją? Przede wszystkim z uwagi na nadmorskie położenie i wspaniałe atrakcje w centralnej, zabytkowej części miasta Darłowa. Tutaj weekend listopadowy będzie podręcznikowym połączeniem przyjemnego wypoczynku z możliwością niespiesznego zwiedzania i poszerzania horyzontów.

Galeria
Dodano: 2017-06-29 14:58:00

Komentarze (2)
Anonim
28.07.2017 08:29

Plaże miodzio, a wycieczki portowe pamięta się przez lata. Co tam tramwaje wodne i statki turystyczne, największym hitem Darłówka jest rozsuwany most! Przy okazji - czy ktoś może potwierdzić, że uhonorowany "za działalność na rzecz środowiska" na Skale Ekologów w Darłówku, niejaki Jan Szyszko, to znany wszem i wobec "Białowieski Żniwiarz"?

Anonim
2.10.2017 14:30

Nie tylko plaża jest tutaj super, ale także latarnia morska, port i park wodny. Sama plaża jest podzielona na dwie części, jedna normalna jak w większości miejscowości nadmorskich, druga jest zabezpieczona falochronami zbudowanymi z kamieni.

Dodaj komentarz