Bardzo dobre zamienniki morskiej kąpieli w Darłówku

Po co jedzie się latem nad Morze Bałtyckie? Oczywiście w głównej mierze po to, żeby do maksimum wykorzystać możliwości pokąpania się w morskich falach. Bo to i popływać można, i w pontonie, czy w kajaku powiosłować, pośmigać na skuterze wodnym, wsiąść na dmuchanego banana za dynamiczną motorówką, spróbować swoich sił na desce windsurfingowej, pokołysać się na materacu, zbudować na plaży zamek z piasku z fosą… To i tak pewnie ledwie ułamek z tego, co można sobie w Darłówku wymyślić.

Jednak dobrze byłoby mieć pod ręką jakieś alternatywy, gdyby z rozmaitych powodów zażywanie kąpieli w Bałtyku było niemożliwe czy zabronione. Zbyt zimna woda, gwałtowny sztorm, zakaz wprowadzony przez stację sanitarno-epidemiologiczną - w takich i podobnych wypadkach wczasowiczom złaknionym relaksu nad wodą koło ratunkowe rzucają kompleksy basenowe. W Darłowie jest parę takich, a i w kilku blisko sąsiadujących z tym miastem kurortach turystycznych tego typu obiekty funkcjonują.

Być może najbardziej zbliżone do chlapania się w swojskim Bałtyku doznania proponuje Park Wodny Jan w Darłówku Wschodnim. A to dlatego, że tutaj niecki wypełnia prawdziwa morska woda - naturalnie stosownie odfiltrowana, za to z zachowanym mineralnym bogactwem (w soli znajdują się m.in. potas, wapń, żelazo czy magnez) dobroczynnie wpływającym na kondycję skóry. Atrakcji przygotowano tutaj o wiele więcej: długie i kręte zjeżdżalnie (nawet 104m),dziką rzekę, pięć różnych basenów - w tym 25-metrowy z torami pływackimi, dziecięcy brodzik oraz jeden na świeżym powietrzu - jacuzzi czy kręgielnię. Jak rozumie się samo przez się, w nieckach rekreacyjnych zainstalowano szeroki wachlarz urządzeń do masażu bąbelkami bądź silnym strumieniem wody.

Wyraźnie odmienną charakterystykę prezentuje Aquapark Balticlandia, funkcjonujący w ramach Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku Zachodnim. Dostępny jest dla wszystkich chętnych, a jedynym warunkiem niezbędnym do komfortowego korzystania z jego uroków (nie licząc konieczności kupna biletów) będzie piękna słoneczna pogoda. Cały kompleks jest bowiem otwarty, a raczej trudno czerpać przyjemność z kąpieli i leżakowania przy brzegu w czasie rzęsistej ulewy. Główna niecka ma wymiary 25×12 metrów, wytyczono tu 2 tory pływackie, strefę kończącą przejazd na 3 zjeżdżalniach i kącik dla dzieci. Można także spodziewać się akcesoriów do basenowej siatkówki i koszykówki, prowadzone są zajęcia aqua-aerobiku, jest też osobna niecka dla wodnych leżaków czy jacuzzi z chłodziarką. W szczycie wakacyjnego sezonu wokół basenu regularnie powstaje małe wesołe miasteczko.

Swego rodzaju połączenie obu powyższych ośrodków stanowi Aquapark Panorama Morska, działający już w Jarosławcu. Jest niezwykle rozbudowany i bogaty w rozmaite atrakcje - basen ze sztuczną falą, dziką rzekę, mnóstwo wodnych zabawek dla dzieci, kilka zjeżdżalni, liczne gejzery i pokrewne maszynki, sauny, jacuzzi, grota z wodospadami i jeszcze wiele, wiele innych. A do tego wszystkiego większość tego bogactwa działa na zewnątrz, pod chmurką… a może raczej należałoby napisać “pod słoneczkiem”.

W Darłówku i jego najbliższych okolicach będzie zatem parę atrakcyjnych aquaparków, do których warto się wybrać i oddać się najróżniejszym wodnym szaleństwem. Naturalnie latem niewiele może się równać z kąpielą morską, ale te trzy obiekty powyżej ze starcia z Bałtykiem wyszłyby co najmniej z godnością.

Dodano: 2016-10-14 13:39:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz