Animatorzy! Dla dzieci i rodziców.

Zabawa z dzieckiem, wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Wie o tym każdy, kto próbował zająć czas, szybko nudzącego się i pełnego energii malucha. Wymyślanie coraz to nowych zajęć i atrakcji jest ponad siły i umiejętności wielu rodziców. Mając w perspektywie dłuższą zabawę z dzieckiem niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie. W końcu biorąc udział we wspólnej rozrywce wchodzimy w świat malucha. Krainę wyobraźni, pełną abstrakcyjnych i często niezrozumiałych dla nas zasad. Może lepiej oddać sprawy w ręce zawodowców?
Jak zwykle, ciekawe pomysły pojawiają się w naszym kraju, po podpatrzeniu ich za granicą. W większości kurortów na świecie hotele zatrudniają tzw. animatorów. Odpowiednio przeszkolone osoby, posiadające wiedzę np. z zajęć plastycznych, tworzenia baniek mydlanych, tańca i podstaw animacji, posiadają one odpowiednią wiedzę, która, pozwala ciekawie zagospodarować czas naszych pociech.
Dobry animator prowadzi zabawy i wymyśla konkursy, ma doskonały kontakt z dzieckiem. Musi być elastyczny i pomysłowy. Malowanie twarzy, szukanie skarbów, mini disco to tylko początek nieskończonej listy atrakcji jakie musi znać i tworzyć na bieżąco.
Przeglądając wakacyjne oferty pracy bez problemu odnajdziemy wiele propozycji dla osób spełniających wymienione kryteria. Ośrodki wypoczynkowe coraz chętniej inwestują, aby w ich ofercie znalazł się dobry animator. W końcu dzięki jego pracy hotelowi goście, nawet na wspólnych rodzinnych wakacjach, będą mieli możliwość wygospodarować trochę czasu dla siebie.
Gdy nasze dziecko, zajęte zabawą, znajduje się pod czujnym okiem animatora, nam zostają sprezentowane cenne chwile wolności. Aby go dobrze spożytkować, my również możemy skorzystać z pomocy osób zagospodarują nas czas, np. podczas zajęć sportowych.
Animacja sportowa, podobnie jak dziecięca, w większości krajów świata, w dużych Hotelach stała się standardem. Zatrudniani trenerzy umilają pobyt ich gościom. W końcu miło spędzony urlop może sprawić, że w przyszłym roku wybiorą to samo miejsce.
Organizowane sporty i ćwiczenia są zależne od takich czynników jak dostępny teren oraz sprzęt, w końcu wiele dyscyplin wymaga odpowiedniego zaplecza. Golf bez pola golfowego, piłeczek i kijków.
Animator musi zareklamować swój pomysł i zachęcić osoby, które potencjalnie mogą wziąć udział w zabawie. Nie jest jednak trenerem, do jego zadań należy integracja biorących udział w ćwiczeniach i zarażanie optymizmem oraz energią. Często przed animatorem staje zadanie ogarnięcia dużej grupy osób, różnej płci, w różnym wieku posługujących się innymi językami.
Animacja sportowa, w kontekście dużego zainteresowania, staje się również w Polsce, nową formą rekreacji. Coraz chętniej biorą w niej też udział turyści. Hotele i ośrodki w czasowe systematycznie uzupełniają swoja ofertę. Ta przybiera różne formy. W miejscach odwiedzanych przez duże grupy turystów animatorzy bywają zatrudniani na etat, mniejsze ośrodki posiłkują się korzystaniem z oferty firm zewnętrznych, oferujących swoje usługi w wybranym czasie, uzgodnionym wcześniej z gośćmi.
Planując urlop warto przyjrzeć się dokładniej nie tylko w jakim miejscu będziemy go spędzać, ale także w jakie dodatkowe zajęcia przygotował dla nas i naszych pociech wybrany ośrodek.

Dodano: 2014-05-28 12:23:56

Komentarze (0)
Dodaj komentarz