3 muzea, które trzeba zobaczyć w ramach odpoczynku w Darłówku

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Reprezentant “nowej szkoły”, jeśli chodzi o sposób przedstawiania zgromadzonych zbiorów oraz informacji. Szklane gabloty z rozmaitymi przedmiotami i proste, statyczne plansze edukacyjne oddają palmę pierwszeństwa nowoczesnym instalacjom, pełnym wymyślnych multimediów prezentacjom oraz interaktywnym stanowiskom.

Prywatne muzeum w Jarosławcu w niezwykły sposób prezentuje bodaj najwspanialszy skarb Bałtyku, jakim jest bursztyn. Wewnątrz budynku stylizowanego na stary portowy spichlerz przygotowano 3 stałe wystawy: “Bursztynowy las” o tym, jak wydarzenia nawet sprzed 40 milionów lat wpływały na dzisiejsze okruchy skamieniałej żywicy, “Kopalnię” na temat sposobów odkrywania i wydobywania bursztynów oraz “Inkluzje” - okazy, w których widać zamknięte zwierzęta - głównie owady - bądź fragmenty roślin.

Wśród najbardziej wartościowych kamyczków, jakie można obejrzeć w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, na szczególną uwagę zasługuje ogromna bryła o wadze 2,906kg. Nie brakuje eksponatów z innych zakątków świata, np. wyjątkowo rzadkiego niebieskiego bursztynu z Dominikany.

Dodano: 2016-10-21 09:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz