Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Kto by pomyślał, że jest ich tak wielu? Nawet pomysłodawcy całego zamieszania, Marian Laskowski i bracia Kęszyccy związani hobbystycznie z militariami nie przypuszczali, że na zorganizowany przez nich pierwszy raz w 1999 r. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych przyjedzie tak wielka liczba miłośników historii i techniki wojskowej.

Od tego czasu, każdego roku w czerwcu, w Darłówku Wschodnim, na terenie zwanym „Patelnią” gromadzą się właściciele historycznych transporterów, czołgów, samochodów i motocykli oraz szeregi żądnych ich poznania gapiów.

Można tam zobaczyć m.in. czołgi T-34, T-55, hitowego Shermana, mosty czołgowe, amfibie, pojazdy opancerzone, a nawet jednoosobową łódź podwodną. Można także obejrzeć fantastyczną inscenizację batalistyczną z udziałem grup rekonstrukcyjnych, która jest jednym z głównych punktów programu zlotu.

Wydarzeniu towarzyszą także koncerty muzyczne, konkursy karaoke i wybory Mokrej Miss Zlotu.

Warto dodać, iż od jakiegoś czasu, pomysłodawcy zlotu organizują także zimowe edycje imprezy - główną bazą Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych staje się wtedy Malechowo, oddalone od Darłowa o mniej więcej kwadrans jazdy samochodem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz