Szlak kajakowy na rzece Wieprza

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jednym z najpopularniejszych szlaków kajakowych w regionie, jest szlak wzdłuż rzeki Wieprzy jednej najpiękniejszych rzek polskiego Wybrzeża. Rzeka ma swoje źródło w Jeziorze Białym, w linii prostej jest to ponad 80 km od morza. Natomiast sama długość rzeki to 130 km. Na pokonanie całej rzeki potrzeba by było od 5 do 7 dni i raczej byłaby to dość trudna wyprawa. Dlatego także, rzekę podzielono na sugerowane odcinki, tak aby każdy mógł dopasować długość trasy oraz stopień trudności do swoich potrzeb.

Rzeka w dolnym biegu jest dość łatwa, głównie biegnie przez łąki, natomiast środkowy jej odcinek jest już trudniejszy, ponieważ obfituje w bystrza oraz zwalone drzewa. Odcinek górny jest, nieco spokojniejszy, a jedyną przeszkodą są elektrownie wodne. Rzeka biegnie głównie przez odcinki zalesione, przez co możemy napotkać pewne przeszkody. Mimo wszystko, wynagradza to malowniczy, dziki krajobraz, jakim wiedzie rzeka Wieprza, gdyż jest to obszar chroniony.

Polecaną trasą najbliższą Darłowa jest Mazów - Darłowo, o długości 27 km. Jeżeli natomiast ktoś chciałby skończyć swoja przygodę w morzu, po wpłynięciu do portu w Darłowie, musi koniecznie uzyskać zgodę od Bosmanatu Portu Darłowo, celem uzyskania zezwolenia na wpłynięcie (nr tel. 94 314 24 85).

Kajak można wypożyczyć na Przystani BIONIKA (ul.Morska 61) w Darłowie, która organizuje także spływy wyżej opisana trasą.


Mini przewodnik

Wieprza ma od źródła do ujścia ok. 130 kilometrów długości. Pokonanie tej odległości kajakiem zajęłoby około tygodnia. Co zrobić, jeśli ktoś nie ma ochoty na takie przygody? Wybrać krótszą trasę, np. z Mazowa. Można przy tym skorzystać z usług wypożyczalni i organizatorów spływów, którzy zadbają nie tylko o transport sprzętu i uczestników wyprawy w górę rzeki.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja