Szkoła Żeglarstwa Magola

Przygoda z pływaniem na łodziach nie powinna zaczynać się na dużych jednostkach wypływających na głębiny. Spokojne, płytkie wody jeziora Wicko sprzyjają nauce niezbędnych podstaw. Kto nie może pozwolić sobie na własny sprzęt, powinien skorzystać z usług szkoły żeglarskiej w Łęcku, położonym u południowych brzegów Wicka.

Instruktorzy zapoznają przyszłych marynarzy i kapitanów z budową łodzi, zasadami bezpieczeństwa, sposobami przewidywania pogody czy podstawami nawigacji. Praktyce służą rejsy szkoleniowe. Dla najmłodszych adeptów żeglarstwa przydatna wiedza przekazywana jest w przyjaznej formie gier i zabaw. Oprócz szkółki funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu pływającego.

We flocie łęckiej szkoły znajdują się m.in. jachty (od 5 do 8,5 metra długości, o powierzchni żagli 12,5-32 m²), łodzie wiosłowe (w tym 4-metrowa szalupa dla 5 osób), kajaki i sprzęt motorowodny.

Dodatkowo „Magola” organizuje egzaminy żeglarskie, imprezy integracyjne, zajęcia wojskowe oraz survivalowe. Szkoła działa na terenach: Jarosławca, Słupska, Ustki, Darłowa.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz