Park Edukacji i Rozrywki Leonardia

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Parę kilometrów za Darłowem jadąc w stronę Sławna, w miejscowości Krupy znajduje się Park Edukacji i Rozrywki Leonardia.

Znajduje się tu ponad setka drewnianych gier z całego świata, a wszystko zlokalizowane jest na świeżym powietrzu. To miejsce, w którym chodź na chwilę można zapomnieć o wszechobecnym wirtualnym świecie. Co niektórzy starsi mogą przypomnieć sobie jak to było w erze przed komputerami a młodsi mogą poczuć jak wyglądała prawdziwa zabawa.

W czasach gdy gry komputerowe całkowicie zabierają nam czas, w tym miejscu możemy zająć się grami logicznymi oraz zręcznościowymi, takimi jak: rapido, arkus, bilard holenderski czy balanser - to tylko kilka z nich. Czy znacie te gry? Jeżeli nie to najwyższa pora odwiedzić Leonardię!

Z ciekawostek należy wspomnieć, że wszystkie gry zostały wykonane ręcznie i tylko w jednym egzemplarzu, z niewielką ilością metalowych części, umieszczonych tylko tam gdzie było to konieczne - żadnego plastiku.


Mini przewodnik

Wyjątkowy park rozrywki nieopodal Darłowa, gdzie dominują tradycyjne gry, dawno już zapomniane, jak rapido, arkus czy bilard holenderski. Wszystkie stanowiska wykonano ręcznie, z drewna. Wiele mówiącym hasłem parku jest “Czym bawił się Leonardo da Vinci?”. Dodatkiem o dużych walorach edukacyjnych są miniatury i repliki konstrukcji, które zaprojektował włoski geniusz.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja